DOLAR 33,0946 0.2%
EURO 36,2197 0.45%
ALTIN 2.620,77-0,02
BITCOIN 21559121,13%
İstanbul
34°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ASTROLOG SABİNA LATIPOVA KİMDİR?

ASTROLOG SABİNA LATIPOVA KİMDİR?

ABONE OL
7 Ekim 2022 12:24
ASTROLOG SABİNA LATIPOVA KİMDİR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Merhaba ben Sabina Latipova Yoldaşevna. 15 Kasım 1987 doğumluyum. 2007 yılında İstanbul’a geldim. Astrolog ve Uzman Tarot Danışmanıyım. Ve danışanlarıma yaşam koçluğu yapıyorum. Bazı yeteneklerimi ve ilgi alanımı çocukluğumda keşfettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. İşinde ve mesleğinde uzman hocalarımdan eğitim aldım. Astroloji eğitimimi Nuray Sayarı ve kardeşi Gülay Ummanoğlu’ndan, tarot eğitimimi Hayriye Taş ve Gökşahan Gezen hocalarımdan, Kundalini Reiki Master, Telos Healing Sistem, Master Teacher eğitimimi Gökşahan Gezen hocamdan aldım ve almış olduğum eğitimlerimi meslek haline getirdim. Senelerdir uzman olarak Tarot Danışmanlığı veriyorum. Asıl uzmanlık alanım çok iyi bilinç altı okumamdır.

Tarot nedir ve insanlara ne gibi katkısı var?

Tarot sözcüğü, içinde türlü gizemler barındırır. Latince “Rota” anlamına geliyor ve “Şifre” olduğu varsayılır. Bu da “Çark” anlamına gelir. Yaşamın doğumdan başlayıp ölüme kadar sürekli dönen “Çarkını” simgelemektedir. Diğer bir yandan eski Mısır’da bir sözcük olan “Ta-Roş” kelimesinden geldiği söylenmektedir. Anlamı “Kralın Yoludur.” İnsanlar geçmişten bugüne kadar geleceği öğrenmek için farklı yöntemler uygulamışlardır. Bu yöntemlerin içinde en çok kullanılanı “Tarot” olmuştur. “Tarot” yüzyıllardır başarılı sonuçlar vermiştir. Tarot destesi Büyük “Majör” Arkana 22 adet kart ve Küçük “Minör” Arkana 56 adet kart olarak ikiye ayrılır. Toplam 78 adet kart bulunmaktadır. Bu kartlar hayattaki derslerin manevi anlamlarını gösterir.

Majör Arkana “Büyük Sırlar”, Minör Arkana “Küçük Sırlar” anlamına gelen kartlar Majör Arkanalar Gezegenleri ve Burçları yönetir. Minör Arkana kartları 4 gruba ayrılmıştır. Değnekler, Kupalar, Kılıçlar ve Tılsımlar. Bu 4 grup kart aynı zamanda 4 elementi sembolize eder.

Değnekler; Ateş elementini temsil eder. Zodyakta Koç, Yay, Aslan burçlarının elementi.

Kupalar; Su elementini temsil eder. Zodyakta Akrep, Yengeç, Balık burçlarının elementidir.

Kılıçlar; Hava elementini temsil eder. Zodyakta Terazi, Kova, İkizler burçlarının elementidir.

Tılsımlar; Toprak elementini temsil eder. Zodyakta Boğa, Başak, Oğlak burçlarını temsil eder.

Bu nedenle Astroloji eğitimini almış biri Tarot kartlarını okuyabilir. Destelerin temsil ettiği gezegenleri ve burçları çok iyi bilmemiz, anlamamız, anlatmamız ve karşımızdaki insana rehber olabilmemiz için astrolojiyle ilgili bilgilere de sahip olmamız gerekmektedir.

Tarot Nedir?

Tarot yüzyıllardır kullanılmakta ve günümüzde fal olarak bilen insanlar var. Bu yanlış bilinen bir bilgidir. Tarot asla fal değildir. Tarot’un kehanet yöntemi olduğunu kesin olarak kanıtlayan ve bir belgeye dayalı bilgi yoktur. Tekrar edeyim tarot asla fal değildir ve gelecekten asla bahsetmez. Tarot bilinçaltı okuma sanatıdır. Geçmişi ve geleceği hiçbirimiz değiştiremeyiz fakat kartlara verdiğimiz enerji sayesinde sorduğumuz sorulara alacağımız cevaplar bize etkilerini öğrenebilir ve yönümüzü çizebiliriz.

Mesleğimi yaparken zorlandığım durumlar ve konular çokça oluyor. Karşımdaki danışmanımla aramda o enerjiyi doğru aktarabilmem için hassasiyetle cevaplar vermek, cümlelerimin tek tek karşımdaki insanı kırmadan, ürkütmeden, telaşa sokmadan nelerin olacağını ve olacakları nasıl değiştirebileceğini söylemek aktarmak bir danışanın bu konuda işinde uzman olması gerekmektedir. Ben bunu yapıyorum bu konuda hiç mütevazi olamayacağım. Danışanlarımın beni tercih etmesi ve beni yaşam koçu olarak belirlemeleri beni çok mutlu ediyor. Bundan dolayı kendimden onur ve gurur duyuyorum.

Bu yapmış olduğum Uzman Tarot Danışmanlığı ve Astroloji mesleğinde asla zirve yoktur. Evet ben bu oldum şu oldum denilmez ve denilemez. Tarot kartlarında her gün yeni yeni şeyler ve cevaplar keşfediyorsun. Kartlarım sembolleri, renkleri arka planında olan tüm nesneler bize sadece sorulan soruya tek cevap vermiyor, cevapların arkasında gizli detayları sırları da beraberinde gösteriyor. O an sorulan sorunun aslında size tek bir cevabı vermiyor, barındırmıyor. Nelerle karşılaşacağını ve nelere dikkat edilmesini ve aslında o anda bizim nelere dikkat etmemiz gerektirdiğini gösteriyor. Bunun için danışmanlık almak isteyen insanlara, tarot destelerini iyi okuyabilen uzman işini çok iyi yapan ve size net, şeffaf olan birinden almalarını tavsiye ediyorum.

Mesleki anlamda hedeflerim var. İlerde benim gibi işinde Uzman Astrolog ve Uzman Tarot Danışmanları yetiştirmek.

Şunu da not olarak paylaşmak ve bilgilendirmek isterim. Danışmanların hiçbir özel konularını ve içinde bulunduğu durumları paylaşılmasını çok yanlış buluyorum. İnsanlar sosyal mecralarda Instagram sayfalarında danışanlarının geri dönüşleriyle ilgili mesajlarını paylaşıyorlar benim benzimde ve görüşüm bu konuda çok yanlış. Mahremdir ve bu mahremiyeti kullanılmamalı reklam olarak yapılmamalı, paylaşılmamalı.

Reklam olarak gösteren sayfalarında paylaşan Tarot Danışmanlar var bu bilgi kirliliği ve insanlar bu durumu çok yanlış algılıyorlar. İkna oluyorlar bu kişilerin işinde çok iyi olduklarına. Bu mesleği yapan Uzman Astrologlar ve Uzman Tarot Danışmanlar, danışanlarının bilgilerini geri dönüşlerini, aralarında geçen yazışmalarını diyaloglarını asla paylaşmazlar. Bu çizgide olmalı her Tarot Danışman ve Astrolog. Bunlara çok çok dikkat edilmesini naçizane tavsiye ederim.

Ben işimi, mesleğimi yapmaktan çok büyük onur ve gurur duyuyorum. İnsanlara doğru tercüman olabildiğimiz için onlara rehber olabildiğim için çok mutluyum. Bana onlardan gelen her geri dönüşler, “İyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız” o cümleler beni daha da güçlü ve mutlu ediyor. Her geri dönüşler beni daha da uzmanlığa taşıyor. Ben mesleğimi her geri dönüşlerle daha da ilerletmemin, uzmanlaşmamın onuru ve gururu içerisindeyim.

Sevgiler. Sabina Latipova Yoldaşevna

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.